Filtry

Cena

-

Poradniki i artykuły

Kontakt

0 801 000 610

tel.: (58) 746 37 97
fax: (58) 739 50 92

sklep@neo-sport.pl

Godziny pracy sklepu i infolinii:

pon. od 7:30 do 17:30
wt. - pt. od 7:30 do 15:30

Formularz kontaktowy

Dostawa i płatność

Koszty i czas dostawy

Dlaczego u nas?

Doświadczenie
16 lat na rynku

Szybka wysyłka
kurierem w 24 godziny

Bezpieczeństwo
szybkie płatności online

14 dni na zwrot
bez podania przyczyny

Bocianie gniazda – huśtawki dla dzieci i dorosłych

Na placach zabaw bardzo dużą popularnością wśród dzieci cieszą się huśtawki zwane „bocianimi gniazdami”. Ozdabiają one już również niejeden prywatny dom i ogród, gdzie chętnie korzystają z nich i dzieci, i dorośli. I jak dowodzą badania – jest to dla nich dobre.

Niemal wszystkie dzieci uwielbiają się huśtać. Nawet niemowlęta uspokajają się, kołysane przez swoje mamy. Skąd bierze się w dziecku taka potrzeba?

Prawidłowy rozwój przez zabawę

Kołysanie jest otóż jednym z pierwszych bodźców, jakie odbiera dziecko, już w brzuchu mamy. Po wyjściu z tego bezpiecznego środowiska i ułożeniu w nieruchomym łóżeczku, nowa, nieznana sytuacja budzi niepokój niemowlęcia. Stąd znany od wieków wynalazek kołyski, stąd uspokajająca moc huśtania się. Jest ono sposobem na przywrócenie psychicznego dobrostanu dziecka, a także – jak wynika badań naukowych – czynnikiem niezbędnym do jego prawidłowego rozwoju. Stymuluje tzw. układ przedsionkowy mózgu w uchu wewnętrznym. Jest to układ sensoryczny organizmu, w skład którego wchodzi między innymi błędnik, odpowiedzialny za zmysł równowagi i pozwalający znaleźć punkty odniesienia dla wrażeń pochodzących z innych zmysłów. Dlatego też podskakiwanie czy bujanie się nie jest tylko beztroską zabawą, ale odruchowym sposobem dziecka na pobudzanie do rozwoju kluczowego dlań układu. Dobrze dostymulowane pod tym względem dzieci są zazwyczaj spokojniejsze, mniej płaczą, szybciej osiągają kolejne etapy rozwoju, a później lepiej się koncentrują i uczą.

Przyjemne z pożytecznym

Jak z tego wynika, rodzice – dla dobra swojego i potomstwa – powinni zapewniać mu jak najwięcej okazji do huśtania się. Huśtawki dostarczają takiej okazji: dzieci same dążą do stymulacji układu przedsionkowego za pomocą takich zabaw, rodzice zaś, wiedząc, że przynoszą one pozytywne skutki dla ich zdrowia, mogą kupić im przyrząd, który będzie łączył przyjemne z pożytecznym, a zarazem będzie bezpieczny. Do takich należą typ huśtawek, ze względu na swój charakterystyczny kształt nazywanych „bocianimi gniazdami”. Co sprawia, że dzieci tak je lubią?

Dlaczego właśnie na bocianim gnieździe?

Po pierwsze, faktycznie przypominająca nieco bocianie gniazdo huśtawka umożliwia korzystanie z niej wspólnie większej liczbie dzieci, szczególnie w przypadku modeli o dużej, np. 120-centymetrowej średnicy. Zabawy w większym gronie są ciekawsze, weselsze i sprzyjają kreatywności. Po drugie, wyróżnia się wśród innych huśtawek jej siedzisko, które pobudza wyobraźnię dzieci do wykorzystywania go na rozmaite sposoby. O atrakcyjności tej huśtawki stanowi właśnie możliwość pobudzania sensorycznego na wiele sposobów: można na niej stać, wisieć, siedzieć, leżeć na wznak i na brzuchu). Dzieci po prostu lubią lekki zawrót głowy i lubią wiele rzeczy przeżywać w większym gronie.

Solidność i bezpieczeństwo

Bocianie gniazda są z reguły wykonane solidniej niż wiele innych typów huśtawek. Są odporne na zróżnicowane warunki atmosferyczne naszego klimatu, takie jak deszcze, niskie temperatury czy nagrzewanie na słońcu. Huśtawka bocianie gniazdo nie wymaga specjalnej konserwacji, można ją zdjąć po sezonie można ją zdjąć i schować do piwnicy albo zostawić w ogrodzie; nic nie powinno jej się od tego stać. Huśtawka bocianie gniazdo jest też bezpieczna dla użytkowników – liny, które służą do jej podwieszania, potrafią udźwignąć przynajmniej 150 kilogramów, czyli nawet kilkoro dzieci jednocześnie albo dziecko z dorosłym.

Wygodna ozdoba każdego ogrodu

Siedzisko huśtawki tego typu zbudowane jest najczęściej ze stalowej ramy o okrągłym kształcie, pokrytej sznurową plecionką, albo miękką gąbką i mocnym, wielokrotnie przeszywanym materiałem poliestrowym. Są wodoodporne i łatwe do czyszczenia. Siedziska plecione pozwalają użytkownikom lepiej chwytać się za ramę, co jest bezpieczniejsze kiedy huśtawka mocno się wychyla. Są zarazem eleganckie, więc często stanowią dekoracyjny element wystroju ogrodu. Natomiast huśtawka bocianie gniazdo z miękko wyściełanym pokryciem z amortyzującej pianki (lub wykonanym za pomocą podobnych technologii) będzie wygodniejsza do siedzenia.

Atrakcja dla dzieci i dorosłych

Huśtawka bocianie gniazdo może okazać się atrakcją nie tylko dla dzieci, ale dla całej rodziny i to na długie lata. Kładąc na niej poduszki, łatwo można zmienić ją w miejsce wypoczynku dla dorosłych. Na huśtawce o większej średnicy można nawet wygodnie się zdrzemnąć. Do takiego celu jeszcze lepiej może nadać się huśtawka zbudowana w sposób podobny do klasycznego bocianiego gniazda, ale o kształcie prostokątnym – na niej można ułożyć się jeszcze wygodniej. Za jednym zakupem nasz dom i ogród wzbogacą się o połączenie placu zabaw dla dzieci i miejsca wypoczynku dla dorosłych po trudach dnia.

Złóż zamówienie telefonicznie! poniedziałek od 7:30 do 17:30 wtorek - piątek od 7:30 do 15:30

0 801 000 610 z telefonu stacjonarnego

(58) 746 37 97 z telefonu komórkowego